DOMOV · O NAS · RYCHLY CHAT · GALERIA · LINKY Nedeµa, Apríl 21, 2019
Navigácia
Prihlásenie
Meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.
Motoscéna
http://www.motoscena.sk
HARLEY-DAVIDSON BRATISLAVA
http://www.harley-eshop.sk/
3ko
3ko
BIKERS
Bikerswear
O nás

História klubu


Ježibabini vnuci - staré Písal sa rok 2005 a partia motorkárov pri náhodných výjazdoch a stretnutiach pri kávičke začala špekulovať o založení pezinského moto-klubu. Dovtedy sme sa zúčastňovali rôznych moto-zrazov a ticho závideli chalanom, ktorí hrdo nosili svoje farby na svojich chrbtoch a vždy držali spolu.

A tak jedného dňa padol návrh na názov Ježibabini vnuci. Miro sa hneď toho chytil a nakreslil nám ježibabu na motorke, ktorú Boris prerobil a dal natlačiť na tričká. Konečne sme aj my mali svoje ako-také označenie. Začiatok sezóny 2006 sme už vítali s logom ježibaby na prsiach a názvom na chrbte. Prví členovia boli / a niektorí ešte aj sú/ Koudiak, dedo Dušan, Ľubo, Gogo, Jano, Lucka a Martina. Postupne sa k nám pridávali ďalší a ďalší motorkári, s ktorými sme podnikali spoločné výjazdy a zúčastňovali sa rôznych akcií. Takto sme prežili štyri roky.

Ježibabini vnuci - nové Tak ako každý klub aj my sme sa chceli zviditeľniť a začali sme špekulovať nad našim prvým moto-zrazom. V tom čase nás viedol Koudiak a tak náš prvý zraz v roku 2009 na Zlatých pieskoch v Bratislave bol pod jeho vedením. K veľkému pozitívu slúži aj to, že zostava členov klubu sa stabilizovala na čísle 12 a to: Koudiak, dedo Dušan, Ľubo, Martin a Juraj F., Martina, Palino, Pajser, Doutník, Roman, Boris a Ivan. Tento rok sa k nám pridal Rudo a Peťa. Sezónu roku 2009 sme ukončili spokojní, lebo už zase viac ľudí vedelo, kto sú Moto-klub Ježibabini vnuci.

V máji roku 2010 sme po dlhých debatách oficiálne zaregistrovali na Ministerstve vnútra náš moto-klub ako Občianske združenie Ježibabini vnuci, ktorého prezidentom bol Koudiak a v správnej rade bolo 5 členov: dedo Dušan, Boris, Ivan, Ľubo a Martina. Taktiež sme si odhlasovali členský a zápisný poplatok. Dohodli sme sa na klubových stretnutiach a to každý prvý štvrtok v mesiaci.  Klub dostal nové farby a novú chuť do organizovania rôznych akcii. Tento rok sme v auguste zorganizovali moto-zraz na Zochovej chate - Piesok, s účasťou cca 300 ľudí aj napriek tomu, že celý víkend pršalo.

Rok 2011 začínal veľkou poradou ohľadne nečinnosti nášho prezidenta. Bol mu vytknutý nezáujem o klub a jeho aktivity. Prezident prisľúbil nápravu a všetci sme sa tešili na novú sezónu a náš už v poradí tretí moto-zraz. Prijali sme nového člena Matúša z BB. Na základe Borisovho návrhu sme si dali vyrobiť malé a veľké klubové nášivky. Zúčastňovali sme sa moto-zrazov za účelom "prídeme my k tebe musíš prísť aj ty k nám". V júni sme znova začali viesť debaty o nečinnosti prezidenta a padol návrh na jeho odvolanie. Konečné slovo padlo 3.augusta 2011 odvolali sme prezidenta Koudiaka a zvolili sme si nového. Novým prezidentom sa stal Ľubo. Klubový deň sme presunuli na každý prvý piatok v mesiaci. Tento rok sa náš moto-zraz nekonal, ale získali sme mnoho nových priateľov.

Rok 2012 začal nie veľmi úspešne, ale všetko sme vyriešili k spokojnosti všetkých. V marci sme získali nových členov a to Pandu, Peca, Sheriffku, Bibu, Eugena, Ivetu  a em-džeja a spolu s nimi aj nový nápad podporovať deti so svalovou dystrofiou. Počet v klube vzrástol na 22 členov. No nie nadlho. V apríli sme dvoch členov vylúčili a to Koudiaka za nezáujem o dianie v klube a Martina F, ktorý sám o to požiadal. Dohodli sme sa, že počet členov v klube nebude obmedzený ale budeme mať ročnú čakaciu dobu. A hneď sme získali dvoch čakateľov a to Petra a Kristínku.

Snažíme sa zúčastňovať všetkých dôležitých akcií aj za cenu, že sa musíme rozdeliť. V júni sme sa podieľali na organizovaní jazdy, ktorá bola súčasťou akcie Deň belasého motýľa pod názvom "Silné motory podporujú slabé svaly". Táto akcia bola odvysielaná aj v TV JOJ Novinách o 17.00 hod a fotky nájdete tu. V auguste sa nám úspešne podarilo zorganizovať Pezinský Moto Sabat /a pri tomto názve už ostaneme/ na Zochovej chate-Piesok. Návštevnosti bola uspokojivá.  V auguste sme sa museli rozlúčiť s troma členmi klubu a to dvaja za hrubé porušenie klubových stanov a tretí odstúpil sám.
Asi v novembri sa s nami rozlúčili ďalší traja členovia Roman, Boris a Ivan. Rok 2012 sme zakončili kapustnicou na Včelárskej paseke pri Senci.

Začiatok roka sme 2013 nepriniesol nič nové bolo nás dosť na to, aby sme začali organizovať naše akcie. Z Peca sa stal sekretár. Nevynechali sme ani tento rok prvý zraz Red Barons. Začali sme chodiť na okolité dedinské preteky vo varení. Budmerická fyzulnačka, Ockov kotlík v Šenkviciach a Petržalská varecha, kde sme vyhrali prvú cenu. 14.6.2013 bol 2.ročník jazdy Belasého motýľa. V lete sme navštívili deti z OMD v tábore na Duchonke. Spolu s nami prišli aj Krakeni a chlapci z Free Spirit klubu. Opäť v prvý augustový víkend sa konal Pezinský motosabat na Žoške. Ako ináč všetko zase OK.
Na záhorí sa konala prvá nočná jazda, ktorú organizovalo novovzniknuté spoločenstvo štyroch klubov, Friends, zo západného Slovenska. Rozlúčili sme sa s dvoma členmi a to so Šerifkou a Pandom. Pokračovali sme návštevami daľších akcii aj novým členom Katkou. Koniec roka samozrejme kapustnicou na chate v Kučišdorfskej doline.

A už tu máme rok 2014, kopí sa nám akcia za akciou. Slopenpárty u Crusaderov, ples u Free Spirit a Zimný zraz u Krakenov. Klub sa nám rozrástol o dvoch členov Stana a Paťa a o 4 motorky. 3 ročník jazdy Belasého motýľa na novom mieste - Avion. Konečne sa nám podarila spoločná klubová fotka aj s Em-džejovou Lunou /psík/. Celý klub sme boli na víkend okuknúť jeden areál, kde sme sa stretli s ďalšími 9 klubmi a dohodli sa na spoločnom celoslovenskom zraze v strede Slovenska. Po našom motosabate sme sa rozlúčili s členom Matúšom a privítali dvoch nových Maroša(masíčka) a Jožka. Po Komoči sme sa rozlúčili v Petrom a Kristínou. V októbri sa nám podarilo zorganizovať ukončenie sezóny. Počasie perfektné a účasť 147 motoriek, na parádu. Ukončenie našej klubovej sezóny s pečeným prasiatkom a držkovou na vojenskej chate na Zoške dopadlo nad očakávanie. Dostali sme aj sladkého Mikuláša od Paťa.

Rok 2015 nezačal pre nás veselo, ba priam smutne. Rozlúčili sme sa s Pajserom, Kukom a Stanom. A znova sa začal kolobeh akcií, plesy. Naša prvá účasť na Bobovom plese v Pezinku ... popiči zábava. Prvé celoslovenské otváranie ciest. Stretnutia s priateľmi pri organizovaní prvého spoločného zrazu prebiehali v dobrej atmosfére. V Pezinku vznikol nový klub REBEL pod vedením Rasťa Kopýtka. 4. ročník jazdy Belasého motýľa už je samozrejmosťou. Spoločný zraz 10 klubov DRIENOK 2015, úspešný. A zase sme sa rozlúčili s dvoma členmi Pecom a Bibou. Leto nám prinieslo ďalšieho nového člena Petra a starého člena Matúša. Máme čakateľa, ktorý bude na svoje farby čakať 16 rokov – malý Brunko - Em-džejov synáčik. Oslávili sme 70-tku s dedom Dušanom a spoznali veľa veľa nových kamarátov z východu. Samozrejme bola aj klubová rozlúčková kapustnica a pečené kolienka.

Začal rok 2016 v počte 14 kusov a všetky Ježibaby sa tešia na ďalšie stretnutia s Vami.
Kto je Online
Novinky 2015
Novinky
SOS moto
SOS moto
Pozri 2x zachrániš život
Pozri

4,599,041 návštev

Created by Matus Brisuda